دانلود روشی جدید برای بهسازی سیگنال های صوتی با استفاده از آنالیز lpc در روش فیلتر کالمن

دانلود فایل کامل روشی جدید برای بهسازی سیگنال های صوتی با استفاده از آنالیز lpc در روش فیلتر کالمن در قالب فایل word و متشکل از 9 صفحه قابل ویرایش بخشی از محتوا :: در این مقاله، روشی جدید برای بهسازی سیگنال های صوتی ارائه شده است. این روش که مبتنی بر با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان روشی جدید برای بهسازی سیگنال های صوتی با استفاده از آنالیز lpc در روش فیلتر کالمن هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود فایل کامل روشی جدید برای بهسازی سیگنال های صوتی با استفاده از آنالیز lpc در روش فیلتر کالمن
در قالب فایل word و متشکل از 9 صفحه قابل ویرایش

بخشی از محتوا ::

در این مقاله، روشی جدید برای بهسازی سیگنال های صوتی ارائه شده است. این روش که مبتنی بر روش فیلتر کالمن می باشد، از ضرایب پیشگویی خطیٌ (LPC) برای تخمین و استخراج نویز استفاده می کند. سپس از این نویز برای تخمین پارامتر های فیلتر کالمن استفاده گردیده است. در حالی که در روش های قبلی از قسمت های سکوت گفتار (غیرگفتاری) برای تخمین نویز صوتی به کار گرفته می شد. در ادامه به مقایسه روش های پیشنهادی و روش موجود پرداخته و مشاهده گردید که روش پیشنهادی به میزان چشمگیری، معیار ارزیابی ادراکی کیفی گفتارٍ((PESQ سیگنال آغشته به نویز را بهبود بخشیده است. همچنین در این مقاله از معیار آزمایش شنواییَ (MOS) هم استفاده شده است که نتیجه آزمایش شنوایی نیز بیانگر این نتایج هستند.

واژه های کلیدی: بهسازی سیگنال های صوتی، فیلتر کالمن، آنالیز LPC

.۱ مقدمه

کاهش و یا حذف نویز، یکی از مباحث مهم در سیستم پردازش سیگنال های صوتی، مانند سیستم های ارتباطی، کدینگ سیگنال های صوتی و بازشناسی گفتار می باشد به همین دلیل روش های متعددی برای کاهش میزان نویز در سیگنال های صوتی ارائه شده است. از این میان می توان به روش های مبتنی بر فیلتر کالمن [۱,۲,۳,۴] ، تفریق طیفی]ِ[ ، فیلتر وینر]ّ[ و تبدیل موجک [۷] اشاره نمود.

در روش های مبتنی بر فیلتر کالمن سه فرض ذیل برقرار می باشد: نویز و سیگنال جمع شونده باشند.

نویز و سیگنال ناهمبسته باشند . یک کانال در دسترس باشد.

در میان روش های تک کاناله بهسازی گفتار، فیلتر کالمن یکی از موثرترین آنها می باشد. در این روش عمدتاً سیگنال گفتار به صورت یک فرایند AR شناخته می شود و عملیات حذف نویز در دو مرحله صورت می گیرد: در مرحله اول واریانس نویز و پارامترهای گفتار تخمین زده شده و در مرحله دوم با استفاده از فیلتر کالمن سیگنال گفتار تخمین زده می شود. روش های مختلف فیلتر کالمن در تخمین پارامترهای گفتار و چگونگی


مطالب دیگر:
🔗بررسی ابعاد حقوقی دادگاه لاکربی🔗پروژه بررسي سازوكارهاي راهبري شركتي و ريسك سيستماتيك🔗بررسی نيازهاي گروه سني فراگيران و فرايند رشد دانش‌آموز و علايق او🔗مقاله فرهنگسرا🔗مقاله بررسي سیروز صفراوی🔗پروژه بررسي سیستم تعهدی و تعیین ارزش شرکت بر مبنای ارزش دفتری🔗بررسي کنترل های هنگام رسیدگی به خسارت🔗بررسي مجمع عمومی سازمان ملل🔗بررسي مصورسازی کتاب کودکان🔗بررسي نحوه محاسبه حق‌العمل جراح🔗نسق زراعی و مقایسه آن با حق کسب و پیشه و تجارت🔗مقاله بررسي هیجانات و خلق ها🔗آداب و رسوم گیلان و مازندران🔗کتاب حل المسائل ارتعاشات رائو (Rao) ویرایش پنجم🔗رابطه ي دين و سياست🔗چگونه یک مقاله علمی بنویسیم (اصول نوشتن مقاله)🔗گزارش کارآموزی- تعمیرات موبایل🔗شناخت خود ارضایی و روش های ترک آن🔗دانلود آموزش نرم افزار ياهو مسنجر🔗پروژه سازه های بتن ارمه🔗پروژه کارشناسی ارشد- بررسی تاثیرات زیست محیطی آسفالت های بازیافتی🔗گزارش کارآموزی- تاثیر اقلیم در ساختمان سازی ، انواع ساختمان و روش های مقاوم سازی ساختمان ها🔗4 کتاب کاربردی آموزش مقاله نویسی علمی🔗6 مقاله علمی با موضوع آسانسور و پله برقی (فایل word قابل ویرایش)🔗10 مقاله علمی با موضوع آسانسور (فایل word قابل ویرایش)